ЯК ЮРИДИЧНІ ОСОБИ МОЖУТЬ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ В «ЕЛЕКТРОННОМУ СУДІ»
ЯК ЮРИДИЧНІ ОСОБИ МОЖУТЬ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ В «ЕЛЕКТРОННОМУ СУДІ»

ЯК ЮРИДИЧНІ ОСОБИ МОЖУТЬ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ В «ЕЛЕКТРОННОМУ СУДІ»

Державна судова адміністрація України нагадала процедуру реєстрації юридичних осіб у підсистемі «Електронний суд».

Користування підсистемою "Електронний суд" здійснюється після початкової реєстрації та подальшої авторизації користувача у власному Електронному кабінеті, що знаходиться за інтернет-посиланням: https://cabinet.court.gov.ua.

Реєстрація Електронного кабінету юридичної особи здійснюється з обов’язковим використанням кваліфікованої електронної печатки такої юридичної особи (далі – КЕП), а не електронного підпису керівника чи іншої посадової особи установи.

Видача КЕП юридичної особи здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Для початкової реєстрації юридичної особи в Електронному кабінеті підсистеми «Електронний суд» необхідно здійснити наступні кроки: зайти на сторінку реєстрації (авторизації) в підсистемі «Електронний суд» – https://cabinet.court.gov.ua (здійснити вхід також можливо через офіційний веб-портал "Судова влада України", обравши посилання з назвою "Офіційна електронна адреса"); у відповідному полі завантажити КЕП, ввести пароль;

для завершення реєстрації необхідно внести анкетні дані: адресу електронної пошти, номер телефону та дату реєстрації юридичної особи (поле «РНОКПП/ЄДРПОУ» та «Компанія» заповнюються автоматично); пройти процедуру підтвердження (валідації) адреси електронної пошти шляхом введення активаційного коду, що надійде у вигляді повідомлення на вказану адресу електронної пошти.

При цьому зазначаємо, що у поле «Телефон» можна вносити дані, як номеру мобільного, так і номеру стаціонарного телефонів.

Водночас повідомляємо, що функціонал підсистеми "Електронний суд" передбачає механізм автоматичного оповіщення користувачів про надходження до Електронного кабінету процесуальних документів, зміни стану розгляду судової справи чи про надходження інших документів у справі, шляхом надсилання відповідного повідомлення на вказану користувачем адресу електронної пошти.

Після завершення реєстрації, в Електронному кабінеті юридичної особи у розділі "Мої справи" автоматично будуть відображені всі матеріали судових справ, учасником яких є така юридична особа.

Для можливості представляти інтереси юридичної особи в судах з використанням підсистеми «Електронний суд», керівник такої юридичної особи (посадова особа, що має право розпоряджатись електронною печаткою) має уповноважити себе чи визначену ним особу (іншого працівника) шляхом надання засобами підсистеми «Електронний суд» такій особі (особам) довіреності в електронній формі (електронне доручення).

Створення та надання електронної довіреності здійснюється засобами підсистеми шляхом заповнення інтегрованої форми, в якій визначаються права довіреної особи (на перегляд документів, редагування, подання від імені юридичної особи документів, передоручення). При цьому, працівники, яким надається довіреність, мають бути попередньо зареєстровані в підсистемі «Електронний суд» та мати власні Електронні кабінети, як фізичні особи.

У власних Електронних кабінетах працівників, одразу після отримання вказаних довіреностей, з’явиться функціональна можливість переглядати, редагувати чи подавати від імені юридичної особи документи до суду або вчиняти інші процесуальні дії в інтересах установи (залежно від наданого права).

У подальшому керівник юридичної особи («власник електронної печатки») може відкликати довіреності, наприклад, у разі звільнення працівника або ж навпаки надавати нові довіреності іншим новопризначеним особам чи адвокатам. Крім цього, «власник електронної печатки» в Електронному кабінеті юридичної особи самостійно може переглядати всі дії, які вчинялися довіреними особами від імені юридичної особи.

Джерело інформації: Українське право

Переглядів: 24
Дата публікації: 08:26 28.07.2020
Центр надання адміністративних послуг Куп’янської міської ради Харківської області >>>