СХВАЛЕНО ЗАКОН ПРО ПІДВИЩЕНУ СТИПЕНДІЮ ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ
СХВАЛЕНО ЗАКОН ПРО ПІДВИЩЕНУ СТИПЕНДІЮ ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ

СХВАЛЕНО ЗАКОН ПРО ПІДВИЩЕНУ СТИПЕНДІЮ ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ

14 липня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо підвищення розміру стипендії та щорічної допомоги» (проєкт № 2013).

Законом встановлено виплату стипендії у підвищеному розмірі не менше 150% прожиткового мінімуму на одну особу та щорічну грошову допомоги на придбання навчальної літератури дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Законом, зокрема, у новій редакції викладено частину четверту та п’яту статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Так, дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, особам із їх числа, які навчаються, крім повного державного забезпечення, виплачується соціальна стипендія.

Курсантам військових навчальних закладів, навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури, Державної кримінально-виконавчої служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, ліцеїстам військових ліцеїв, ліцеїв цивільного захисту та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, з їх числа - посадовий оклад у розмірі не менше 150% розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Після досягнення такими дітьми 18 років – у розмірі не меншому 150% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також виплачується 100% заробітної плати, яка нарахована в період виробничого навчання та виробничої практики.

Соціальна стипендія та посадовий оклад у розмірах, виплачуються також учням, студентам (курсантам), які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти). Порядок виплати та розмір соціальної стипендії, посадового окладу затверджується Кабінетом Міністрів України.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2021 року.

Джерело інформації: Українське право

Переглядів: 29
Дата публікації: 08:21 28.07.2020
Центр надання адміністративних послуг Куп’янської міської ради Харківської області >>>