РАДА СКАСУВАЛА НАКЛАДЕННЯ ШТРАФНИХ БАЛІВ ВОДІЯМ

24 квітня 2020 року Верховна Рада схвалила Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо штрафних балів».

У пояснювальній записці зазначено, що відповідно до статті 27 КУпАП, застосування штрафних балів учасникам дорожнього руху передує застосуванню адміністративного стягнення у виді штрафу.

«При цьому досвід розвинутих країн свідчить про інші підходи до застосування штрафних балів, які розглядаються як додатковий стимул для усвідомлення порушником серйозності наслідків у разі систематичного недотримання правил дорожнього руху, у тому числі й шляхом позбавлення права керування транспортним засобом. Застосування більш суворого виду відповідальності відбувається після набрання водієм певної кількості штрафних балів, а не зняття, як передбачено законодавством України.

Ситуація, за якої особа не несе відповідальності за неодноразові порушення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху не лише не сприяє дотриманню учасниками дорожнього руху встановлених правил, а навпаки, створює почуття безкарності та спонукає до наступних порушень. Це прямо протирічить положенням статті 23 КУпАП, відповідно до якої адміністративне стягнення застосовується, зокрема, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами», – зазначили автори закону.

Закон виключає з КУпАП норми щодо дії адміністративного стягнення у виді штрафних балів, що накладається на громадян за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі. Зокрема, це стосується пункту 2-1 частини першої статті 24, частини другої статті 27, статті 27-1, а також абзаців других частин першої та другої статті 122 КУпАП.

Джерело інформації: Українське право

Дата публікації: 08:28 18.05.2020
Центр надання адміністративних послуг Куп’янської міської ради Харківської області >>>