РАДА СКАСУВАЛА НАКЛАДЕННЯ ШТРАФНИХ БАЛІВ ВОДІЯМ

РАДА СКАСУВАЛА НАКЛАДЕННЯ ШТРАФНИХ БАЛІВ ВОДІЯМ

24 квітня 2020 року Верховна Рада схвалила Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо штрафних балів».

У пояснювальній записці зазначено, що відповідно до статті 27 КУпАП, застосування штрафних балів учасникам дорожнього руху передує застосуванню адміністративного стягнення у виді штрафу.

«При цьому досвід розвинутих країн свідчить про інші підходи до застосування штрафних балів, які розглядаються як додатковий стимул для усвідомлення порушником серйозності наслідків у разі систематичного недотримання правил дорожнього руху, у тому числі й шляхом позбавлення права керування транспортним засобом. Застосування більш суворого виду відповідальності відбувається після набрання водієм певної кількості штрафних балів, а не зняття, як передбачено законодавством України.

Ситуація, за якої особа не несе відповідальності за неодноразові порушення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху не лише не сприяє дотриманню учасниками дорожнього руху встановлених правил, а навпаки, створює почуття безкарності та спонукає до наступних порушень. Це прямо протирічить положенням статті 23 КУпАП, відповідно до якої адміністративне стягнення застосовується, зокрема, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами», – зазначили автори закону.

Закон виключає з КУпАП норми щодо дії адміністративного стягнення у виді штрафних балів, що накладається на громадян за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі. Зокрема, це стосується пункту 2-1 частини першої статті 24, частини другої статті 27, статті 27-1, а також абзаців других частин першої та другої статті 122 КУпАП.

Джерело інформації: Українське право

Web-адреса: cnap.kupyansk-rada.gov.ua/news/id/6090 | Переглядів: 517Дата публікації: 08:28 18.05.2020