ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Поділитися новиною:

ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

16 січня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб».

     Законом встановлено, що «дітям грудного віку та дітям другого року життя, які входять до складу малозабезпечених сімей, дітям грудного віку та дітям раннього віку, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб, за рахунок держави гарантується забезпечення дитячим харчуванням у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України».

          Відповідні зміни внесено до частини третьої статті 33 Закону України «Про дошкільну освіту».

      Законом також доповнено статтю 21 Закону України «Про загальну середню освіту» частиною п’ятою. Вона встановлює, що діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, та навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

         Зміни внесено і до статті 22 Закону України «Про професійну (професійну-технічну) освіту».

      Окрім того, визначено, що «організація харчування здобувачів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, осіб з інвалідністю, осіб з особливими освітніми потребами, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітей із числа внутрішньо переміщених осіб та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

       Законом статтю 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» після частини дев’ятої доповнено новою частиною. Вона викладена так: «Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Джерело інформації: сайт Українське право

Web-адреса: cnap.kupyansk-rada.gov.ua/news/id/6070 | Переглядів: 119Дата публікації: 10:44 21.02.2020