Про кадастровий номер земельної ділянки

Про кадастровий номер земельної ділянки

Що треба знати про кадастровий номер земельної ділянки

• - Що таке кадастровий номер земельної ділянки

- Для чого Вам потрібен кадастровий номер

- Як та де Ви зможете отримати кадастровий номер на земельну ділянку;

- Які документи потрібні, щоб отримати кадастровий номер;

Що таке кадастровий номер земельної ділянки?

Якщо говорити простими словами, кадастровий номер земельної ділянки– це як ідентифікаційний податковийномер який є в кожного з нас. Тобто, кожна, офіційно зареєстрована земельна ділянка має свій унікальний код, який не повторюється та залишається із землею весь час.

Кадастровий номер підтверджує, що ваша земля є зареєстрована в спеціальному реєстрі – Державному земельному кадастрі (ДЗК). Також, це означає, що в кадастрі міститься вся інформація про власника землі, її цільове призначення, межі та інші важливі дані.

Тобто, наявність у Вас кадастрового номеру гарантує, що ваша ділянка:

• є офіційно зареєстрована;

• ніхто не може захопити її чи забрати у вас;

• тепер ви можете робити будь-які юридичні дії з нею – продавати, дарувати і т.д.

Для чого Вам може бути потрібне присвоєння кадастрового номеру?

1) щоб оформити спадщину;

2) щоб подарувати чи обміняти землю;

3) щоб купити чи продати земельну ділянку;

4) щоб продати будинок чи будівлю яка є на земельній ділянці;

Ось 5 простих кроків які Ви маєте зробити, щоб отримати кадастровий номер на свою земельну ділянку:

1. Знайти у  місті землевпорядну організацію (якщо, не зможете знайти – зверніться в місцевий земельний відділ, там вам допоможуть)

2. В офісі землевпорядної організації Ви маєте замовити присвоєння кадастрвого номеру, домовитись про ціну, час та укласти договір.

3. Спеціалісти-землевпорядники проведуть геодезичну зйомку вашої земельної ділянки на місці, визначать її точні координати, формують обмінний XML файл, складуть кадастровий план ділянки та розроблять «технічну документації із землеустрою щодо встановленню (відновленню) меж земельної ділянки» яка є основою для отримання кадастрового номеру.

4. Коли ваша документація буде готова, Ви маєте за неї розрахуватись в землевпорядній організації та віднести в місцевий ЦНАП (центр надання адміністративних послуг) там Вам допоможуть все оформити та здати документи в роботу.

5. Через 14 днів, в Цнапі Ви зможете забрати витяг із державного земельного кадастру із кадастровим номером;

Це означатиме, що ваша ділянка зареєстрована та занесена в реєстр – земельний кадастр.

Які документи необхідно надати щоб отримати кадастровий номер?

- заяву про державну реєстрацію земельної ділянки за встановленою формою;

- оригінал погодженої документації із землеустрою;

- електронний документ.

Заява з доданими документами надається заявником особисто або уповноваженою ним особою або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення. Якщо пакет документів подається представником, його повноваження повинні бути засвідчені належним чином.

Нижче, ми наводимо розшифровку або, простими словами, приклад кадастрового номеру на земельну ділянку

Кадастровий номер складається з 19 цифр ХХХХХХХХХХ: ХХ:ХХХ: ХХХХ, які розділені між собою двокрапкою та позначають наступне:

1. перші 10 цифр (ХХХХХХХХХХ) – це код позначення областей України,

2. наступні 2 цифри (ХХ) – це код позначення кадастрової зони в межах області (в одній області може бути до 99 кадастрових зон),

3. наступні 3 цифри (ХХХ) – це код позначення кадастрового кварталу в межах кадастрової зони (в одній кадастровій зоні може бути до 999 кадастрових кварталів),

4. останні 4 цифри (ХХХХ) в кадастровому номері – це код позначення місцерозташування земельної ділянки відносно кадастрового кварталу (в межах одного кадастрового кварталу може бути до 9999 земельних ділянок)

Перевірити кадастровий номер земельної ділянки, можна не виходячи з дому. Відомості Державного земельного кадастру, простими словами кадастрового реєстру України, оприлюднюються на Публічній кадастровій карті, яка доступна всім бажаючим в онлайн доступі за наступним посиланням https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta, який дозволяє визначити місцезнаходження ділянки.

Web-адреса: cnap.kupyansk-rada.gov.ua/news/id/6057 | Переглядів: 79Дата публікації: 14:19 26.11.2019