ДФС ПРОІНФОРМУВАЛА ПРО ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ
ДФС ПРОІНФОРМУВАЛА ПРО ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ

ДФС ПРОІНФОРМУВАЛА ПРО ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ

У листі Державної фіскальної служби України від 27 листопада 2018 року надано інформацію про особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних, які виникли у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2018 № 763 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307».

У листі Державної фіскальної служби України від 27 листопада 2018 року надано інформацію про особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних, які виникли у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2018 № 763 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307».

Зокрема, наказом № 763 внесено зміни до форми податкової накладної та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування), а також до Порядку заповнення податкової накладної (далі – Порядок № 763).

З 01 грудня 2018 року реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється за формою, затвердженою наказом № 763, незалежно від дати складання таких податкових накладних та розрахунків коригування.

Податкові накладні та розрахунки коригування, які були подані на реєстрацію до 01.12.2018 і реєстрація яких була зупинена, в подальшому (у разі прийняття відповідного рішення) реєструються в ЄРПН за формою, за якою такі документи були подані до ЄРПН.

Порядок передбачає особливості заповнення полів у верхній лівій частині податкової накладної / розрахунку коригування.                                                                                          

У розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 до податкових накладних,зареєстрованих в ЄРПН до 01.12.2018, у полі «До зведеної податкової накладної» замість позначки, яка вказана в податковій накладній, вказується відповідний код ознаки.

У розрахунках коригування, складених до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН починаючи з 01.12.2018, код ознаки, що вказується у полі «До зведеної податкової накладної», має відповідати коду ознаки «Зведена податкова накладна», який вказано у зведеній податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування.

Роз’яснено, також що при складанні та реєстрації в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування, зокрема, за операціями з постачання товарів / послуг неплатникам податку, при визначенні податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198, пункту 199.1 статті 199 розділу V Кодексу, за щоденними підсумками операцій тощо) заповнення поля «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» для отримувача (покупця) не передбачається. Разом з тим, якщо це поле в перерахованих випадках буде заповнене, це не буде вважатися помилкою, допущеною при складанні податкової накладної.

Реквізит «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється ні для постачальника (продавця), ні для отримувача (покупця) при складанні податкової накладної за операцією з отримання послуг від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, а також при складанні розрахунку коригування до такої податкової накладної.

Крім того, надано інформацію про особливості заповнення графи податкової накладної / розрахунку коригування «Сума податку на додану вартість».

В частині складання розрахунків коригування до податкової накладної роз’яснено, що розрахунок коригування може бути складений та зареєстрований в ЄРПН тільки до зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, з дати складання якої не минуло більше як 1095 календарних днів.

З метою забезпечення єдиного підходу до складання розрахунків коригування до податкових накладних Порядок № 763 доповнено пунктом 23, в якому визначено особливості заповнення розрахунків коригування до податкових накладних.

Якщо розрахунок коригування складається у зв’язку з повним поверненням товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником (продавцем) повної суми попередньої оплати товарів/послуг, нові рядки у розділі Б розрахунку коригування не додаються.

Часткове повернення товарів або часткове повернення суми попередньої оплати товарів/послуг розглядається як зміна кількості або вартості (ціни) товарів/послуг.

У разі допущення помилки в реквізитах заголовної частини податкової накладної,крім помилки в індивідуальному податковому номері отримувача (покупця),постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до податкової накладної, у якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, у якому допущено помилку, заповнюється без помилок. Розрахунок коригування складається на дату виявлення такої помилки.

У такому розрахунку коригування розділи А та Б не заповнюються (нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються).

Такий розрахунок коригування реєструється в ЄРПН постачальником (продавцем).

З метою такого коригування продавець (постачальник) повинен самостійно визначити, яка з кількох складених ним на одну і ту ж операцію податкових накладних є правильною, а яка (які) «зайво складеною(ними)».

При цьому один розрахунок коригування можна скласти лише до однієї «зайво складеної» податкової накладної. Якщо на одну і ту ж операцію з постачання товарів/послуг складено кілька податкових накладних, розрахунки коригування, особливості складання яких визначені у пункті 24 Порядку № 763, складаються окремо до кожної податкової накладної, яка визначена платником як «зайво складена», у тому числі і до податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю).

Встановлений пунктом 24 нормативно-правового акта розрахунок коригування до податкових накладних, які визначені платником як «зайво складені», у податковій накладній, не застосовується у таких випадках:

1) за операцією з постачання товарів/послуг в ЄРПН зареєстрована одна податкова накладна;

2) зареєстрована в ЄРПН податкова накладна складена без факту здійснення господарських операцій;

3) у зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній, яка визначена платником як "зайво складена", показники розділу Б не відповідають показникам податкової накладної, яка визначена платником як "правильна" податкова накладна;

4) до "зайво складеної" податкової накладної зареєстровано розрахунок коригування, яким показники такої податкової накладної не виводились в "0", а здійснювалося коригування кількісних або вартісних показників та/або зміни номенклатури, в результаті чого такі показники відкоригованої податкової накладної не дорівнюють нулю.

 

 

 

Переглядів: 446
Дата публікації: 10:27 11.12.2018
Центр надання адміністративних послуг Куп’янської міської ради Харківської області >>>