|
До Верховної Ради України внесено законопроект, яким пропонується розподілити державні землі між усіма мешканцями України.
Законопроект передбачає, що всі землі державної форми власності підлягають паюванню шляхом передачі у власність кожного громадянина України 0,3 гектара із виділенням земельної ділянки в натурі (на місцевості). Така земельна ділянка може бути об'єктом купівлі-продажу, дарування, міни, успадкування, застави.
Згідно із проектом до земель державної власності, які не можуть передаватися у власність громадян відповідно до цього проекту, належать землі та земельні ділянки, що використовуються органами державної влади, державними підприємствами, установами, організаціями; землі оборони; природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення в межах об'єктів і територій природно-заповідного фонду загальнодержавного значення; зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи; під будівлями, спорудами, іншими об'єктами нерухомого майна державної власності, крім випадків передачі таких об’єктів у комунальну власність; під об’єктами інженерної інфраструктури загальнодержавних та міжгосподарських меліоративних систем, що перебувають у державній власності.
Проектом передбачено, що громадянин, зацікавлений у отриманні земельної ділянки, подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, клопотання подається до обласної державної адміністрації.
Таке клопотання розглядатимуть у місячний строк і надаватимуть дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність громадянина або залишення без розгляду клопотання, питання вирішуватиметься в судовому порядку.
Нагадаємо, що до 1 січня 2018 року в Україні діє мораторій на продаж землі, однак цьогоріч Україна взяла на себе зобов'язання відкрити ринок землі, підписавши черговий Меморандум з МВФ.
Web-адреса: cnap.kupyansk-rada.gov.ua/news/id/2984 | Переглядів: 109 | Дата публікації: 08:27 23.05.2017 |