ПРО НАБРАННЯ ЧИННОСТІ НОВИМИ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИМИ АКТАМИ, ЩО ЗАЧІПАЮТЬ ПРАВА ТА ІНТЕРЕСИ ГРОМАДЯН

Міжнародні договори, що набрали чинності для України,
включені до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів у грудні  2016 року та в січні 2017 року

Міністерство юстиції включає чинні для України міжнародні договори до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів (далі – Реєстр), а також здійснює їх опублікування в бюлетені «Офіційний вісник України». Ця робота ведеться відповідно до Указів Президента України від 27 червня 1996 року № 468 «Про Єдиний державний реєстр нормативних актів», від 13 грудня 1996 року № 1207 «Про опублікування актів законодавства України в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України», постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 року № 376 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів та користування ним» (із змінами).

Усього до Реєстру включено понад 4 000 багатосторонніх, міждержавних, міжурядових та міжвідомчих міжнародних договорів, що набрали чинності для України.

У грудні 2016 року та січні 2017 року Міністерством юстиції отримано від Міністерства закордонних справ, інших центральних органів виконавчої влади та включено до Реєстру такі міжнародні договори, що набрали чинності для України:

Назва договору

Дата підписання

Дата набрання чинності

для України

Дата включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів та реєстраційний

код

Джерела офіційного

оприлюднення,

адреси веб-сайтів

центральних органів

виконавчої влади

1

IV Конвенція про закони і звичаї війни на суходолі та додаток до неї: Положення про закони і звичаї війни на суходолі

18.10.1907

24.08.1991

84421/2016

від 29.12.2016

Офіційний вісник України

від 06.01.2017 № 2, ст. 67

2

26.10.2016

84621/2017

від 12.01.2017

Офіційний вісник України

від 24.01.2017 № 7, ст. 233

Примітки:

Відповідно до статті 1 Указу Президента України від 13 грудня 1996 року № 1207 «Про опублікування актів законодавства України  в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник  України» міжнародні договори України, що набрали чинності для України, публікуються в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України».

1. Відповідно до статті 9 Конституції України чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
  2. Відповідно до статті 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом.
  3. Статтею 19 Закону України  від 29 червня 2004 року № 1906-IV «Про міжнародні договори України» передбачено, якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.
  4. Згідно зі статтею 21 Закону України  від 29 червня 2004 року № 1906-IV «Про міжнародні договори України» чинні міжнародні договори України публікуються українською мовою в «Зібранні діючих міжнародних договорів України» та інших офіційних друкованих виданнях України.
  5. Згідно зі статтею 23 Закону України від 29 червня 2004 року № 1906-IV «Про міжнародні договори України» та підпунктами 24 та 31 пункту 3 Положення про Міністерство закордонних справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 року № 281, Міністерство закордонних справ здійснює функції депозитарію багатосторонніх міжнародних договорів та зберігає оригінали текстів міжнародних договорів України, документів міжнародних організацій, їх завірені копії та офіційні переклади, а також інші матеріали з питань зовнішньої політики.

За інформацією Департаменту реєстрації
та систематизації правових актів

Web-адреса: cnap.kupyansk-rada.gov.ua/news/id/2070 | Переглядів: 47Дата публікації: 10:56 13.02.2017