При передачі будинку на баланс ОСББ податок не сплачується
При передачі будинку на баланс ОСББ податок не сплачується

Поділитися новиною:

При передачі будинку на баланс ОСББ податок не сплачується

При передачі будинку на баланс ОСББ податок не сплачується

УКРІНФОРМ надала роз'яснення

При передачі об'єкта житлового комплексу з балансу комунального підприємства в оперативне управління ОСББ для його утримання та експлуатації без переходу права власності на об'єкт до ОСББ різниці для коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток у комунального підприємства не виникають.

Відповідно до Закону «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», ОСББ - юридична особа, створена власниками квартир та / або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна. Управління багатоквартирним будинком здійснює об'єднання через свої органи управління.

Відповідно до Закону «Про житлово-комунальні послуги», балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом. Керуючий - особа, яка за договором з власником або балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд та забезпечує його належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору.

Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд встановлено, що управління будинком - дії, спрямовані на забезпечення сталого функціонування будинку і прибудинкової території відповідно до їх цільового призначення та збереження їх споживчих якостей, а також на організацію забезпечення потреби мешканців будинку в отриманні житлово-комунальних послуг відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил. Функції з управління будинком та забезпечення його належної експлуатації власники, співвласники або за їх дорученням балансоутримувач здійснюють самостійно або через особу, яка за договором з власником або балансоутримувачем здійснює управління будинком.

Це роз'яснено в листі УКРІНФОРМ від 29 грудня 2016 року № 28479/6 / 99-99-15-02-02-15.

Web-адреса: cnap.kupyansk-rada.gov.ua/news/id/1762 | Переглядів: 217Дата публікації: 08:35 19.01.2017