ДІЄ НАКАЗ, ЯКИЙ ДОЗВОЛЯЄ РЕЄСТРУВАТИ ЮРИДИЧНУ ОСОБУ З ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ НЕЗАЛЕЖНО ВІД МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ

Відповідно да наказу Мін'юсту від 25 листопада 2016 року № 3359/5 «Про врегулювання відносин, пов’язаних з державною реєстрацією юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць».

Наказом встановлено, що зареєструвати юридичну особу, фізичну особу - підприємця чи громадське формування, місцезнаходженням або місцем проживання яких є територія Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, а також населені пункти, в яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях, можна незалежно від їх місцезнаходження та місця проживання в межах України.

При цьому ведення реєстраційних справ у паперовій формі щодо юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з Автономної Республіки Крим та міста Севастополя забезпечуватиме Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області, а з населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях, - Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області та Головне територіальне управління юстиції у Луганській області.

При цьому наказ Міністерства юстиції № 1849/5, яким раніше регулювалося питання реєстрації бізнесу з окупованих територій, втратив чинність.

Варто зазначити, що у новому наказі Міністерства відсутня норма, яка б забороняла реєструвати зміну складу засновників та керівника юридичної особи з окупованих територій, на період АТО.

Нагадаємо, що Закон про держреєстрацію доповнено новим положенням, яке визначає, що за рішенням Міністерства юстиції України державна реєстрація на підставі документів, поданих у паперовій формі, може проводитися в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць, визначених в абзаці першому цієї частини.

При цьому державна реєстрація проводиться незалежно від місця знаходження юридичної чи фізичної особи в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя, крім державної реєстрації на підставі документів, поданих в електронній формі, що проводиться незалежно від місця знаходження юридичної чи фізичної особи в межах України.

Web-адреса: cnap.kupyansk-rada.gov.ua/news/id/1718 | Переглядів: 85Дата публікації: 10:54 16.01.2017